Telefon: 06 30 650 1414 06 70 397 2432

MŰANYAG (PVC) NYÍLÁSZÁRÓK

HŐSZIGETELŐ KÉPESSÉG

A lakóházakban elfogyasztott energia 60% - 70%-át a fűtésre fordítjuk. A műanyag (PVC) nyílászárókhoz felhasznált anyagokat úgy fejlesztették ki, hogy optimális hőtani tulajdonságokkal rendelkezzenek, aminek köszönhetően minden más, az ablak és ajtó profilok gyártásához használt anyagnál jobb a hőszigetelési tulajdonságuk. Ennek a magas fokú szigetelőképességnek az eléréséhez semmiféle anyagtöbbletre nincs szükség. A normál kétrétegű üvegezésen kívül a legkiválóbb szigetelő hatású nagy hatékonyságú üvegek használatát is lehetővé teszik a műanyag nyílászárók.



Adott anyag hőveszteségi értéke egyenes arányban van annak U értékével vagy hővezetési együtthatójával: a magas U érték nagymértékű energiaveszteséget jelent (Pl: 0,80  W/(m2K) Uw érték akár egy passzív háznál is megfelel). Tehát minél alacsonyabb ez az érték, annál jobb a nyílászáró hőszigetelési tulajdonsága.
 

HANG- ILLETVE ZAJSZIGETELÉS

A hangszigetelő képesség az alábbiaktól függ:

  • az ablak típusa
  • profilrendszer (több légkamrás, merevítések, profilvastagság)
  • vasalat jellemzői
  • az ablak gyártási technológiája
  • szivárgási érték
  • üveg típusa.


Vizsgálatok kimutatták, hogy az átlagos, decibelben kifejezett (dB) hangszigetelési index (Rw) ugyanolyan takaró réteg esetén a műanyag nyílászárók esetében a legjobb. A vevő elvárásainak megfelelően bármilyen ablak és ajtó a legkülönfélébb akusztikai üveggel gyártható.
 

TŰZVÉDELEM – TŰZÁLLÓSÁG



A műanyag profilok kiváló tűzállósági jellemzőkkel rendelkeznek. Az évek folyamán az anyagokat számos tűzpróbának tették ki. Ezek eredménye szerint a profilok 'nehezen gyulladnak meg és önmaguktól kialszanak. Ez annyit tesz, hogy a műanyag nyílászárók egyértelműen kizárhatóak a tűzveszélyt okozó tényezők közül, és meggátolják a tűz továbbterjedését. Az európai előírások 'M minőségi' tűzosztályba sorolják. Ez azt jelenti, hogy a bevizsgált anyagokból gyártott szabványos ablak profilok megfelelnek az M2 minőségi osztály előírásainak is.
 

ELLENÁLLÓ KÉPESSÉG VEGYI ANYAGOKKAL SZEMBEN

A műanyag nyílászárók ellenállnak a lúgoknak, nem oxidáló hatású savaknak, sóknak, alkáli fémeknek, ásványi zsíroknak és olajoknak. A műanyag nyílászáró profilok kiemelkedő ellenálló képességekkel rendelkeznek a legagresszívabb környezeti levegő viszonyokkal szemben is, mint amilyen például a tengerparti és ipari területek levegője. A műanyag nyílászárók klóros oldószereknek, mint amilyen a benzol, toluol, xilol, aceton, észterek és kisebb mértékben az oxidáló hatású savaknak nem áll ellen. A nyílászáró profilok normál esetben azonban nem érintkeznek ezekkel az anyagokkal.


 

KARBANTARTÁS

A műanyag nyílászáró profilok elhanyagolható elektrosztatikus töltéssel rendelkeznek, így kevés porszemcsét vonzanak magukhoz. A rendszeres szappanos vizes mosás elégséges. Ne használjon semmilyen durva szemcsés tisztítószert vagy erős oldószert (pl. aceton és klórtartalmú oldószerek). A cement és mészkő tartalmú szennyeződéseket vízzel könnyen el lehet távolítani. Emellett a műanyag nyílászárókat nem kell sok éves élettartamú festékekkel, lakkokkal és egyéb bevonattal kezelni. Ez az előny elsősorban azokon területeken igen lényeges, ahol a karbantartást külső szolgáltatóval kell megoldani, pl. középületek, iskolák, kórházak, lakóparkok és irodaházak.
 

A MŰANYAG NYÍLÁSZÁRÓK ÉS A KÖRNYEZETVÉDELEM

Társadalmunk egyik fontos prioritása a környezetvédelem. Mindenkinek, beleértve a vegyipart is, komoly részt kell ebben vállalnia. Emiatt teljesen normális dolog az, ha a műanyag nyílászárókhoz hasonló szintetikus anyagok felé jelentős környezetvédelmi érdeklődés irányul.



A környezetbarát anyagok, olyan anyagok, amelyek a legkisebb környezetterhelést jelentik a belőlük készült termék teljes életciklusa alatt. Ezt tekintjük „fenntartható terméknek". A szintetikus anyagokat előállító vegyipar jelentős aktivitással képviselteti magát ezen a területen, részben ólommentes stabilizáló adalékok használata, részben pedig a PVC újrafelhasználása révén. Ezen kívül a PVC nem csupán magas fokú környezettűrő képességéről ismert, hanem kiválóan ellenáll a vegyi anyagoknak és a korróziónak is; mind emiatt a PVC tökéletesen alkalmas a szabadtéri használatra, ahol a fenntarthatóság kiemelt szempont. Számos tanulmányban megállapították, hogy ökológiai szempontból az anyagválasztásnak nincs ideális győztese, és hogy a PVC bármely más anyaggal egyenértékűnek tekinthető.